Победа! Отборът на ПГСАГ "Кольо Фичето" ще представя България на Световните ученически игри

Отборът по футбол на ПГСАГ „Кольо Фичето“ е национален шампион - той спечели училищния турнир по футбол, който се проведе през изминалия уикенд в Сливен. Това е голям успех, защото досега Строителният техникум не бе стигал никога в историята си до златните отличия на футболната надпревара.

Футболният отбор начело с треньора си м.с. Панайот Горов, безапелационно спечели надпреварата и ще представя България на Световните ученически игри.

На финалите в Сливен момчетата се справиха с Етрополе - 2:1, Ловеч - 4:1 и в мача за първото място победиха убедително Шумен с 4:2.

Отборът на ПГСАГ „Кольо Фичето” по хандбал 8 - 10 клас девойки с ръководители Райна Сечкова - Димитрова и м.с. Златина Горова победи отборите на Хасково, София - първо място в групата и на полуфинала отбора на Габрово и зае престижното второ място.

С благодарност към всички треньори участвали в подготовката на състезателите.